Akademia TV

 powrót

Akademia TV to sekcja przeznaczona zarówno dla trenerów jak i naszych podpiecznych.

Chcemy, by dla trenerów podstrona ta była pozytywnym impulsem do pracy oraz stanowiła alternatywne kompendium wiedzy i pomysłów. Dla naszych podopiecznych miejscem, gdzie mogą się zapoznać z ćwiczeniami, które mogą wykonywać samodzielnie i tym samym rozwijać swoje umiejętności piłkarskie.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami wideo.

Budowanie świadomości rodzicielskiej

Respect the game
2015-09-28
Film został stworzony przez Angielską Federację Piłki Nożnej na potrzeby zapobiegania niewłaściwym zachowaniom rodzicielskim w procesie szkolenia młodych piłkarzy. Warto zobaczyć !
Dział szkolenia Michał Tofilski świadomość rodzicielska 6
2015-09-16
Staramy się budować świadomość rodzicielską poprzez wywiad z fantastycznym pedagogiem - Wojtkiem Peteją. Trener Wojtek jest również ojcem Antka, który od 4 lat trenuje w Naszej Akademii.
Dział szkolenia Michał Tofilski świadomość rodzicielska 5
2015-09-16
Żywy przykład rodzica świadomie zaangażowanego w rozwój sportowy swojego syna. Zapraszamy na wywiad z Marcinem Ćwiklińskim trenerem w Akademii, ale przede wszystkim ojcem Mateusza - małego piłkarza.
Dział szkolenia Michał Tofilski świadomość rodzicielska 4
2015-09-16
Kolejny film z cyklu budowania świadomości rodzicielskiej: Rola rodzica w sukcesie sportowym na przykładzie wielkich osobistości w sporcie.

Przykładowy trening w gr. Kinder

Trening Kinder Akademii Piłkarskiej w kategorii U-5
2015-11-26
Trening Kinder Akademii Piłkarskiej, przeprowadzony przez koordynatora Damiana Mikołowicz. Kategorii U-5.

Vlog

VLOG - Przyjęcie z otwarciem
2016-02-29
Przyjęcie z otwarciem - forma analityczna
VLOG - Gra w obronie
2016-01-18
Zawartość treningowa - obrona, omawiane są zalecenia na przykładzie ćwiczenia analitycznego.
VLOG - Uderzenie
2015-12-21
Zalecenie - uderzenie płaskie trudne dla bramkarza w róg bramki. Kształtujemy inteligencję zawodnika po przez pytania :Jak powinieneś strzelić, żeby utrudnić zadanie bramkarzowi.
VLOG - Przyjęcie kierunkowe
2015-12-09
Prezentujemy grę na zawartość treningową - Przyjęcie kierunkowe gdzie głównym zaleceniem jest, aby zawodnik nie zatrzymywał piłki przy przyjęciu.

Elementarz młodego piłkarza

Elementarz Młodego Piłkarza Lekjca 5
2015-09-14
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z bardzo ciekawym narzędziem jakim jest Elementarz Młodego Piłkarza który jest przeznaczony dla grup wiekowych KINDER (4-6 lat). Lekcja nr 5.
Elementarz Młodego Piłkarza Lekcja 4
2015-09-14
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z bardzo ciekawym narzędziem jakim jest Elementarz Młodego Piłkarza który jest przeznaczony dla grup wiekowych KINDER (4-6 lat). Lekcja nr 4.
Elementarz Młodego Piłkarza Lekcja 3
2015-09-14
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z bardzo ciekawym narzędziem jakim jest Elementarz Młodego Piłkarza który jest przeznaczony dla grup wiekowych KINDER (4-6 lat). Lekcja nr 3.
Elementarz Młodego Piłkarza - Lekcja 2
2015-09-14
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z bardzo ciekawym narzędziem jakim jest Elementarz Młodego Piłkarza który jest przeznaczony dla grup wiekowych KINDER (4-6 lat). Lekcja nr 2.